Ułatwienia dostępu

Menu
Print Friendly, PDF & Email

Uwaga!

Od 1 stycznia 2024 r. nastąpią zmiany w zakresie świadczeń opiekuńczych oraz wprowadzone zostanie nowe świadczenie – świadczenie wspierające, wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dla osób posiadających prawo do świadczeń opiekuńczych (świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna) a także osób które od 1.01.2024 r . zdecydują się pobierać świadczenie pielęgnacyjne na nowych  zasadach.

Załączniki:

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 4 września  w ramach PFRON została uruchomiona „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”, w ramach której można składać wnioski o wypożyczenie takich technologii jak urządzenia do sterowania komputerem za pomocą wzroku, oprogramowania wspierające komunikację alternatywną, powiększalniki, aparaty słuchowe, drukarki brajlowskie, notesy dla osób niewidomych, a także podnośniki, wózki, skutery.

Więcej informacji znajduje się w m. in. załączonym pliku oraz  na stronie internetowej Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (pfron.org.pl)

Załączniki:

Opublikował(a): admin

Ostatnia zmiana:

Views: 36